novaraiscio pauksciu balsai

“Po dienos darbų ir rūpesčių už miško nusileido saulė , tik raudoni debesys dar slenka dangumi. Į gamtą ateina ramybė…”

“Novaraistyje gegužės gale naktis kupina pačių įvairiausių balsų ir garsų. Jie pinasi į vieną nuostabią nakties muziką, kurios melodijas išrišti, atpažinti gali tik atidus klausytojas. Baublio būksėjimas, perkūno oželio mekenimas, ilgasnapės vištelės kurksėjimas ir varlių kvarkimas susimaišo su pempės „gyvi gyvi“, pilkųjų žąsų gagenimu ir ančių sparnų šnaresiu. Klausai ir supranti, kad visa tai galėjo sukurti tik Didysis Kompozitorius – Gamta.”

Jau esu rašęs apie Vidmanto Blažio gamtos įrašus kompaktinėje plokštelėje “Kretuono Balsai“. Tuomet džiaugiausi pirmąja kompaktine plokštele, kurioje sudėti paukščių balsai.

Ir štai visai neseniai pasirodė antrasis Vidmanto Blažio kompaktas, “NOVARAISČIO BALSAI“, iš serijos Lietuvos gamtos garsai.

Šį kartą gamtos garsai įrašyti Novaraisčio pelkėje. Dauguma garsų sudaro tikros įvairių paukščių giesmės. Kompakte išgirstame daug Lietuvoje gyvenančių sparnuočių – juodąjį strazdą, lakštingalą, švygždą, perkūno oželį, kikilį ir daugelį kitų. O pagrindinis “Novaraisčio balsų” akcentas manau yra pilkųjų gervių klykavimai.

Be paukščių balsų, įrašuose girdimi ir įvairių gyvūnų ar kiti garsai: šuns lojimas sodyboje, stirnino sukriokimas, griaustinis, paukščių plasnojimas ir pan. Manau šie papildomi autentiški garsai tik suteikia daugiau įtaigumo ir leidžia fantazijai pilnai persikelti į gamtą. Nemanau, kad būtų taip patrauklu klausytis tik iškarpytų atskirų paukščių giesmių be jokių natūralių pašalinių garsų. “Novaraisčio balsuose” dažnai paukščių balsai susipinai vienas su kitu, taip tik sustiprindami įspūdį..

O naktyje netikėtai nuaidintys brakonieriaus šūviai priverčia įdėmiau suklusti ir susimąstyti kaip visa tai trapu. Šūvių garsai mano nuomone “Novaraisčio balsams” suteikia tam tikro prasmingumo.

kretuono pauksciu balsai

Kaip ir “Kretuono balsuose“, šio kompakto knygelėje kiekvienas įrašas yra aprašytas net sekundžių tikslumu, kokių paukščių balsai kada girdėti, ir net nesant dideliu paukščių balsų žinovu, galima nesunkiai rasti kas šiuo metu čiulba.

Jei tuo metu, kai rašiau apie “Kretuono balsus“, pastarąjį CD buvo galima įsigyti tik Lietuvos ornitologų draugijoje, tai dabar ir “Novaraisčio balsai” ir “Kretuono balsai” pardavinėjami parduotuvėse.

Manau tai ideali dovana gamtą mylinčiam žmogui arba tiesiog sau, kad niūrus žiemos vakaras besiklausant pavirstų išvyka į gamtą.

Šias kompaktines plokšteles galite įsigyti UAB Bomba parduotuvėse
http://www.bomba.lt

arba kreipkitės į LOD
Tel. (8 5) 213 04 98
lod@birdlife.lt