burial.jpg

Netikėtai paklausiau 2007m. lapkričio mėnesį leiblo Hyperdub išleistą relyzą Burial – Untrue. Mane jis užkabino. Tai buvo kažkas negirdėto ir netikėto mano ausims. Įdomūs, niekur neskubantys ritmai, riebi boso linija, atmosferiniai garsai, aidintis RNB vokalas, kažkur toli girdimi UK garage skambesiai. Iš pradžių tai klausosi tartum tamsus, labai melancholiškas melodingų garsų rinkinys, tačiau vėliau pradedi įžvelgti dažnai su šiuo albumu siejamą euforijos jausmą. Bendrai paėmus muzikoje piešiamas gana tamsus vaizdas, tačiau pastoviai išgirstame šviesius garsų protrūkius, kurie ir verčia paneigti pesimistinę nuotaiką.

Pats Burial savo interviu teigia, jog jis yra per jaunas, kad būtų galėjęs sudalyvauti reivuose, vykstančiuose apleistuose sandėliuose ir pan. Tačiau savo muzika, jis nori parodyti reiveriams, jog kažkas tą seną reivo nuotaiką/garsą dar neužmiršo ir visdar puoselėja. Kuriamą muziką Burial lygina su žmogui išliekančiais prisiminimais po triukšmingų/klubinių vakarėlių.
Šis Burial albumas yra ne tik ypatingas muzikine prasme, bet ir pirmoji mano pažintis su Dubstep muzikos stiliumi. Dubstep – tai gana naujas muzikos stilius užsimezgęs vos prieš kelis metus. Jame galima rasti ir 2step garage ir ir dub reggae ir drum’n'bass elementų. Pagrindinis dubstep arkliukas – vyraujantys žemi dažniai. Išsiplėsti apie dubstep nelabai verta, nes Tomas Savickis jau yra parašęs informatyvų straipsnį apie dubstep’ą. Vertėtų nebent pagirti United Kingdom, kuri pagimdė ne vieną šiuolaikinį muzikos stilių. O Dubstep – ne išimtis, šis žanras užsimezgė taip pat Londone.

Interviu su Burial:
http://blackdownsoundboy.blogspot.com