baile funk

Ar žinai ką reiškia geras portugališkas MC + velkantis bytas? Aš irgi nežinojau, kol nepaklausiau “Deise Tigrona – Injecao”:

Mergina iš Brazilijos, Rio De Janeiro gana agresyviai žeria nesuprantamus portugalų kalbos žodžius, kurie sumaišius su braziliškai šėlstančiu grėsmingu ritmu, priverčia pagal ritmą linksėti galvą.

Išvertus iš portgalų kalbos ‘Injeção’, šis žodis reiškia ‘Injekcija‘, ir aš manau, kad ši daina tikrai gera muzikinės šviežienos injekcija. Juo labiau, kad pasidomėjęs šiuo kūriniu daugiau, atrandu naują muzikos stilių “Funk Carioca” arba “Baile Funk“, kurie apibūdinami kaip “Funk from Rio“. Stilius “Funk Carioca” pasižymi agresyviu vokalu + deep rapid beats. Stiliaus šaknys siekia 1970s dešimtmetį. “Baile Funk” kelionę į šiuos laikus, kaip ir daugelį kitų muzikos stilių lydėjo ir populiarino vakarėliai, kuriuose buvo grojama ši specifinė muzika. Viskas prasidėjo nuo amerikietiškojo funk, vėliau Amerikoje tai išsivystė į hip-hop, o Brazilijoje į “Baile Funk”. Majamis buvo viena populiariausių vietų brazilų didžėjams įsigyti įrašų, todėl ir “Funk Carioca” turi daug panašumų į “Miami Bass” muziką. “Baile Funk”, priešingai nei hip-hop, turi daugiau panašumo į iki tol egzistavusį funk’ą. Paprastai “Baile Funk” muzikos žodžiai yra agresyvūs, nešvankūs ir šiurkštūs.